فیلم آموزشی ریاضی پایه ششم

فیلم آموزشی ریاضی پایه ششم

ریاضی پایه ششم، مهم ترین ریاضی در دوران تحصیل شما عزیزان می باشد. زیرا دانش آموزان پس از اتمام پایۀ ششم، وارد مقطع جدید تحصیلی یعنی متوسطه می شوند. از این رو بر خود لازم دانستیم که یک مجموعه آموزشی بی نظیر به صورت فیلم را برای شما عزیزان تهیه کنیم که بتوانید از این فیلم ها به صورت کاملاً رایگان استفاده کنید.

فیلم های آموزشی ریاضی پایه ششم توسط خانم مهندس فاطمه نعیمی تدریس شده است.

آنچه این فیلم های آموزشی بی نظیر ارائه می کنند شامل:

ا) حل تمامی تمرینات، فعالیت ها و کار در کلاس های کتاب درسی ریاضی پایه ششم به صورت فیلم

2) ارائه نکات کلیدی برای حل هر تمرین، فعالیت و کار در کلاس

3) ارائه مثال های اضافی جهت حل بهتر سوالات امتحانی

در ادامه می توانید این فیلم های آموزشی را مشاهده کنید: 

فیلم آموزشی ریاضی پایه ششم 6- آموزش ریاضی پایه ششم

بهترین عملکرد با فیلم های آموزشی ریاضی پایه ششم

فیلم آموزشی ریاضی پایه ششم یکی از بهترین محصولات آموزشی رایگان برای درس پراهمیت ریاضی پایه ششم است. ریاضی ششم نیز مانند هر مطلب آموزشی دیگر شامل تعدادی سرفصل است که با یادگیری کامل آن‌ها می‌توان ادعا کرد فرآیند آموزشی در آن درس به پایان رسیده. اما آیا هدف فقط آموزش مطالب و گذر از آن‌ها است، یا یادگیری مطالب؟

گیف فیلم های آموزشی ریاضی پایه ششم

 

صرف‌نظر از نوع آموزش، هدف از هر آموزشی باید یادگیری باشد. فراموش نکنید، یادگیری یک فرآیند است. در واقع تعدادی جلسه یا بخش آموزشی، طبق سرفصل‌های کتاب درسی کنار هم قرار می‌گیرند تا ریاضی ششم را به دانش‌آموزان آموزش دهند. فیلم تدریس ریاضی پایه ششم، از جلسه‌ی اول، تا آخرین جلسه باید باکیفیت پیش برود تا بتواند فرایند یادگیری این درس را برای دانش‌آموزان کامل کند.

♥♥ ایستگاه گفتگوی دوستانه ♥♥

 بچه ها می دونستید که ما کلاس آنلاین ریاضی پایه ششم هم برگزار می کنیم که شرکت در این کلاس ها کاملاً رایگان” است. جهت شرکت در کلاس های آنلاین ما کافی است با شماره های 09171866404 و یا 09177850685 تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام دهید تا شما را راهنمایی کنیم.

آنلاین رایگان ریاضی بتا

همچنین می دونستید که ما برای شما عزیزان مشاورۀ رایگان در نظر گرفته ایم. ما تمام مشاوره های لازم جهت موفقیت در ریاضی پایه هفتم را قدم به قدم با شما خواهیم بود. شماره های تماس: 09171866404 و یا 09177850685

حالا بریم سراغ ادامه مطالب:

فیلم آموزش ریاضی پایه ششم، محصولی از مجموعۀ بزرگ ریاضی بتا است که در این مقاله قصد داریم آن را بیشتر به اولیا و دانش‌آموزان عزیز معرفی کنیم.

این مجموعه توسط یکی از بهترین دبیران ریاضی کشور، مهندس فاطمه نعیمی با بیش از ده سال سابقه‌ی آموزش ریاضی، تدریس شده است. در این مجموعه پاسخ تمامی فعالیت‌ها، کار در کلاس‌ها و تمرینات به‌صورت فیلم ارائه شده است.

فیلم آموزش ریاضی پایه ششم محصولی بسیار کاربردی برای دانش‌آموزانی است که می‌خواهند ریاضی را به بهترین شکل ممکن و به شیوه‌ای نوین یاد بگیرند.

دلایل اهمیت آموزش ریاضی پایه ششم

برای هر دانش‌آموز و خانواده‌ای که به تحصیل فرزند خود اهمیت می‌دهد، پایه ششم به‌ویژه درس ریاضی دارای اهمیت بسیار زیادی است. پس از پایه ششم، دانش‌آموزان وارد مقطع تحصیلی بالاتر یعنی متوسطه‌ی اول می‌شوند. همچنین، آزمون‌هایی از جمله تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی نیز در این مقطع تحصیلی برگزار خواهند شد که در روند ادامه تحصیل دانش‌آموزان نقش مؤثری ایفا خواهند کرد.

درس ریاضی ششم پیش‌نیاز ریاضی هفتم است. همچنین از ضریب بالایی در دو آزمون مهم و سرنوشت‌ساز تیزهوشان و نمونه دولتی برخوردار هست. این درس با ضریب 4، یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین دروس این آزمون‌ها به‌حساب می‌آید. به همین جهت آموزش ریاضی ششم دارای اهمیت بسیار فراوانی است.

گیف خبر خوب برای ریاضی ششم

♥♥ بذارید خبر خوبه را بهتون بگم ♥♥

بچه ها به زودی برای شما یک پکیج کامل ریاضی را آماده خواهیم کرد که این پکیج شامل موارد زیر است:

گیف موارد پکیج ریاضی ششم

موارد پکیج ریاضی پایه ششم:

آشنایی با سرفصل‌های ریاضی پایه ششم

کتاب درسی ریاضی پایه ششم شامل 7 فصل است که هرکدام از فصل‌ها از سه بخش فعالیت‌ها، کار در کلاس و تمرینات تشکیل شده‌اند. در ادامه این فصول که به‌طور کامل در فیلم آموزشی ریاضی پایه ششم به آن‌ها پرداخته شده بررسی می‌کنیم.

سرفصل های آموزش ریاضی پایه ششم

1.   فصل اول: عدد و الگوهای عددی

اهداف: شناخت مضرب، مرور عددنویسی تا مرتبه‌ی میلیارد، بخش‌پذیری، قواعد بخش‌پذیری برای عددهای 2-3-5 و 9، آشنایی با اعداد صحیح و مقایسه‌ی آن‌ها.

در ادامه برای شما عزیزان نمونه ای از فیلم های حل فعالیت های مربوط به هر فصل کتاب درسی آورده شده است که خانم مهندس نعیمی با زبانی بسیار شیوا و روان آنها را حل کرده است.

بچه ها دقت داشته باشید که در اینجا برای هر فصل فقط یک نمونه فیلم آورده ایم. شما عزیزان برای دسترسی به تمام فیلم های حل فعالیت ها، کار در کلاس ها و تمرینات به بالای صفحه بروید و فصل مربوطه را انتخاب کنید و همۀ فیلم های مربوط به آن فصل را مشاهده کنید.

در حال بارگذاری پخش کننده...

2.   فصل دوم: کسر

اهداف: تکمیل مباحث جمع و تفریق کسرها و اعداد مخلوط که در سال‌های گذشته آموزش داده شده‌اند. آشنایی دانش‌آموزان با ضرب کردن کسرها و اعداد مخلوط، آشنایی با معکوس اعداد، آموزش تقسیم کسر بر کسر و دیگر محاسبات کسری.

در حال بارگذاری پخش کننده...

3.   فصل سوم: اعداد اعشاری

اهداف: مرور آموزش‌های قبلی پایه‌های چهارم و پنجم دررابطه‌ با اعداد اعشاری و جمع و تفریق آن‌ها.

آموزش تقسیم اعداد اعشاری بر اعداد طبیعی و تقسیم اعداد اعشاری بر عدد اعشاری دیگر.

در حال بارگذاری پخش کننده...

4.   فصل چهارم: تقارن و مختصات

اهداف: آشنایی بیشتر با تقارن مرکزی و چرخشی، مرکز تقارن، چرخش 90 و 180 درجه‌ای و شناخت دانش‌آموزان از محورهای مختصات و ارتباط بین مختصات و تقارن.

در حال بارگذاری پخش کننده...

5.   فصل پنجم: اندازه‌گیری

اهداف: مرور واحدهای اندازه‌گیری (طول، زمان، جرم، سطح، زاویه و حجم) و تبدیل آن‌ها، همچنین آشنایی با کاربرد این واحدها در زندگی.

مرور مکعب، مکعب مستطیل و استوانه و آشنایی با مفهوم هرم.

آموزش محاسبه‌ی مساحت مکعب و مکعب مستطیل.

آشنایی با شعاع، قطر و عدد پی، محاسبه‌ی مساحت دایره، نیم‌دایره، ربع دایره، شکل‌های ترکیبی.

آشنایی با مفهوم خط راست، عمود و عمودمنصف و انواع زاویه (تند و راست، باز، نیم‌صفحه، متمم و مکمل، متقابل به رأس) و کاربرد آن‌ها در شکل‌های مختلف.

در حال بارگذاری پخش کننده...

6.   فصل ششم: تناسب و درصد

اهداف: شناخت نسبت‌های کسری با کسر و اعشار، آشنایی با مفهوم درصد و ارتباط آن با نسبت، کسر و اعشار، استفاده از مفاهیم سود، ضرر و تخفیف برای آموزش کاربردهای درصد، استفاده از درصد برای رسم نمودارهای دایره‌ای و آشنایی با مفهوم پنجاه‌پنجاه جهت شرح بعضی احتمال‌ها.

در حال بارگذاری پخش کننده...

7.   فصل هفتم: تقریب

اهداف: شناخت و اهمیت تقریب و کاربرد آن در زندگی، آموزش دو روش تقریب زدن اعداد (گرد کردن و قطع کردن)، آشنایی با این موضوع که هر نوع اندازه‌گیری به ابزار و دقت مناسب با همان نوع نیاز دارد. آشنایی با روش‌های مختلف تقریب زدن و مقایسه آن‌ها.

برای مثال در زیر یکی از فیلم های آموزشی فصل هفتم ریاضی پایه ششم را مشاهده می کنید که در این فیلم، خانم  مهندس نعیمی با زبانی شیوا به حل فعالیت صفحه 132 کتاب ریاضی پایه ششم پرداخته است.

در حال بارگذاری پخش کننده...

هدف از تولید فیلم های آموزش ریاضی پایه ششم

هیچ‌کدام از سه بخش فعالیت‌ها، کار در کلاس ها و تمرینات مرتبط با فصول کتاب درسی پاسخنامه ای ندارد. ما در مجموعه‌ی ریاضی بتا پس از مدت‌ها کار و تفکر روی این موضوع بر آن شدیم تا فیلم آموزش ریاضی پایه ششم را برای حل این مسائل با بهره‌گیری از تجربه و مهارت یکی از بهترین اساتید ریاضی خانم مهندس فاطمه نعیمی تولید نماییم. در این مجموعه ما نیازهای دانش‌آموزان را برای یادگیری هرچه بهتر فصل‌های ریاضی پایه ششم، شناسایی کرده و در قالب حل فعالیت‌ها، کار در کلاس و تمرینات کتاب درسی رفع کرده‌ایم.

کتاب‌های گام‌به‌گام‌ که پاسخ را به‌راحتی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند نقش مؤثری در فرایند یادگیری ندارند. ما با استفاده از فیلم آموزش ریاضی پایه ششم هرکدام از فعالیت‌ها، کار در کلاس ها و تمرینات کتاب درسی را همراه با تدریس حرفه‌ای و ارائه نکات و توضیحات مربوطه توسط دبیر حل کرده‌ایم.

هزینه‌ی دریافت فیلم آموزش ریاضی پایه ششم چقدر است؟

فیلم آموزش ریاضی پایه ششم به‌صورت کاملاً رایگان در سایت ریاضی بتا قرار گرفته است. دلیل این امر این است که درک و یادگیری ریاضی پایه شم بسیار با اهمیت است. بنابراین شما می‌توانید تمامی تمرینات، فعالیت‌ها و کار در کلاس‌های موجود در کتاب درسی را با استفاده از این فیلم‌ها یاد بگیرید و سپس حل کنید. اکنون می‌دانید چگونه به جواب رسیده‌اید و در هر بخش از حل مسئله دقیقاً چه اتفاقی افتاده است.

علاوه بر رایگان بودن از دیگر ویژگی‌های فیلم‌ تدریس ریاضی پایه ششم می‌توان موارد زیر اشاره کرد:

  • حل تمامی تمرینات، فعالیت‌ها و کار در کلاس‌های کتاب درسی ریاضی پایه ششم به‌صورت فیلم.
  • ارائه نکات کلیدی برای حل هر تمرین، فعالیت و کار در کلاس کتاب درسی.
  • ارائه مثال‌های اضافی و نکات تکمیلی جهت درک بهتر دانش‌آموزان و کسب مهارت برای حل سؤالات امتحانی و آزمون‌های تیزهوشان و نمونه دولتی.

مزایای استفاده از فیلم آموزش ریاضی ششم

در این بخش به مواردی اشاره می‌کنیم که تأثیر و اهمیت استفاده از فیلم های آموزش ریاضی پایه ششم را در تکامل فرایند یادگیری به‌خوبی بیان می‌کند.

ایجاد علاقه برای یادگیری: طبق تحقیقات انجام شده، بیشتر افرادی که از فیلم‌های آموزشی برای یادگیری مطالب استفاده کرده‌اند، نتایج خوبی به دست آورده‌اند. این روش دانش‌آموزان را به درس ریاضی علاقه‌مند می‌کند و میل به تکرار و تمرین که دو عمل بسیار مهم در یادگیری ریاضی هستند را در او افزایش می‌دهند. فیلم‌های آموزشی اگر توسط مدرسین دارای مهارت آماده شوند، می‌توانند برای دانش‌آموزان کشش و جذابیت ایجاد کنند. همین عامل موجب می‌شود آن‌ها با رغبت بیشتری به سراغ یادگیری بروند.

تثبیت آموزش‌ها در حافظه بلندمدت (یادگیری): وقتی فرایند یادگیری با جذابیت همراه شود با سرعت بیشتری در حافظه بلندمدت ثبت می‌شود. در فیلم‌ آموزش ریاضی پایه ششم سرعت انتقال مطالب نسبتاً بالا است و از طرف دیگر دانش‌آموز این فرصت را دارد تا چندین مرتبه هر بخش از فیلم را مجدداً ببیند. حتی در حین تمرین نیز می‌تواند دوباره آموزش را مشاهده کند تا هیچ نکته‌ی پنهانی باقی نماند.

فیلم آموزشی را می‌توان بارها دید: شرایطی که بر کلاس درس حاکم است به معلم فرصت تکرار بیش از دو یا سه بار مطالب را نمی‌دهد. هر دانش‌آموز هم دارای ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد است. اما وقتی در حال تماشای فیلم آموزش ریاضی پایه ششم است بارهاوبارها می‌تواند بخش‌های مختلف تدریس را تماشا کند. این ویژگی، همچنین به والدین نیز کمک می‌کند تا بتوانند مطالب درسی را بهتر درک کنند و دانش‌آموز را در یادگیری و حل مسائل یاری رسانند.

چگونه از آموزش ریاضی پایه ششم استفاده کنیم؟

یکی از سؤالات پرتکراری که دانش‌آموزان و همچنین اولیای محترم معمولاً آن را مطرح می‌کنند این است که چگونه می‌توانند از فیلم آموزش ریاضی پایه ششم، همچون یک کلاس درس کامل برای تکمیل فرایند یادگیری استفاده کنند. بهتر است از فیلم آموزش ریاضی ششم، بعد از تدریس مباحث توسط دبیر در مدرسه استفاده شود.

بهتر است دانش‌آموزان در کلاس با مفاهیم درسی آشنا شوند و مرحله‌ی ابتدایی یادگیری را طی کنند. پس ازآن‌ جهت مرور مطالب از تدریس بسیار باکیفیت فیلم آموزش ریاضی پایه ششم، تولیدشده توسط ریاضی بتا بهره‌مند شوند. استفاده از فیلم‌ تدریس ریاضی پایه ششم همچنین می‌تواند به جهت رفع ابهامات و سؤالات دانش‌آموزان و آمادگی هرچه بیشتر برای امتحانات مدرسه، آزمون‌های تیزهوشان و نمونه دولتی نیز کاربرد فراوان داشته باشد.

برای حل تمرینات نیز ابتدا بهتر است دانش‌آموز یک‌بار جهت مرور و تثبیت مطالب کلاس درس، فیلم آموزشی را تماشا کند. سپس برای سنجش یادگیری با جدیت و تمرکز اقدام به حل تمرینات نموده و پس‌ازآن، از فیلم آموزش ریاضی پایه ششم کمک بگیرد تا بتواند نقاط قوت و ضعف خود در تمرینات کتاب درسی را شناسایی نماید. حال نوبت به حل مثال‌های خارج از کتابی است که در فیلم آموزشی وجود دارند. تمام مثال‌ها را بادقت طبق روش آموزشی حل کنید.

سخن آخر

درس ریاضی پایه ششم یکی از مهم‌ترین دروس این مقطع به شمار می‌رود. دانش‌آموزان معمولاً با بی‌علاقگی و گاهی به‌زحمت به سراغ یادگیری و حل تمرینات ریاضی ششم می‌روند. به همین جهت نمی‌توانند از پس این درس برآیند. اگر قصد موفقیت در ریاضیات پایه ششم را دارید باید زمان کافی برای این درس اختصاص دهید.

استفاده از منابع آموزشی مناسب، مانند فیلم آموزش ریاضی پایه ششم که یکی از محصولات رایگان ریاضی بتا است می‌تواند این امکان را برای دانش‌آموزان عزیز فراهم کند تا علاوه بر یادگیری و حل مسائل کتاب درسی، مطالب مرتبط با آزمون‌های تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی را نیز از راه‌حل مثال‌های متعدد و بیان نکات مهم یاد گرفته و برای موفقیت هرچه بیشتر گام بردارند.

فهرست